Domki typu Brda w standardzie VIP

Każdy domek posiada 2 komfortowe łóżka na antresoli, Salon z aneksem kuchennym dzięki przeszklonej ścianie frontowej posiada piękny widok na rzekę San i okolicę. Przed domkiem znajduje się duży taras z grillem

W każdym domku znajduje się :

łazienka

aneks kuchenny

telewizor

internet

Tyrawa Solna – wieś u podnóża Gór Słonnych, w dolinie rzeki Tyrawka, otoczona od północy Diablą Górą 334 m n.p.m., i Zarzeczkami 469 m n.p.m., od południa pasmem Gór Słonnych z kulminacjami Bucharewa 530 m n.p.m.,  Moczarki 584 m n.p.m. oraz Słony Wierch 671 m n.p.m.

Nazwa wsi oraz nazwa gór Słonnych pochodzi o słonych źródeł, z których warzono sól już w epoce brązu. W 2016r. podczas prac archeologicznych na terenie wsi odkryto ceramiczne instalacje solowarskie oraz fragmenty naczyń , które służyły do produkcji soli miedzy rokiem 1000 p.n.e. do 700 p.n.e.

Dzisiaj San oddziela Mrzygłód od Tyrawy Solnej, kiedyś obie osady stanowiły jedno miasteczko. Mrzygłód nosił nazwę Tyrawa Królewska  (Wielka) a Tyrawa Solna była jego przedmieściem.

Warto zaznaczyć, że tuż za mostem, który jest w bliskim sąsiedztwie Przystani nad Sanem jest Mrzygłód. W Mrzygłodzie  w 1417r król Władysław Jagiełło witał przyszłą (trzecia)  żonę Elżbietę Granowską, z którą 2 maja 1417 na

Zamku w Sanoku wziął ślub, a wesele wyprawili na zamku w Soboń należącym do Kmitów.

Tyrawa Solna i jej okolica to teren niezwykle malowniczy, bogaty w piękne krajobrazy i nieskażoną przyrodę, zróżnicowany geograficznie i kulturowo, zlokalizowaną w Dolinie Sanu.

od 350 zł / doba

w 2023r 400zł / doba

Masz niewykorzystany Bon Turystyczny

Możesz go wykorzystać na poczet przyszłego pobytu  do końca 2023 roku, traktując go jako zadatek.

Domki Przystań nad Sanem w Bieszczadach